• DRODZY RODZICE

W związku z coraz większą liczbą zachorowań na Covid-19 informujemy, że nie odbędą się zebrania grupowe z rodzicami planowane na miesiąc listopad.

Pragniemy poinformować Państwa o bieżących sprawach dotyczących codziennego funkcjonowania przedszkola i mających się odbyć w najbliższym czasie uroczystościach.

Spotkanie z Mikołajem odbędzie się 6 grudnia 2021r. w każdej grupie, zgodnie  z zaleceniami epidemiologicznymi.

Ze względu na pandemię uroczystości : „Jasełka”, „Spotkanie Noworoczne”, „Dzień Babci i Dziadka”, będą przygotowane, nagrane i zamieszczone na stronie internetowej przedszkola lub profilach społecznościowych  poszczególnych grup.

Pasowanie na Przedszkolaka w grupach 3 i 4-latków odbędzie się w terminie późniejszym, licząc na to, że sytuacja pandemiczna będzie stabilna i pozwoli na spotkanie najmłodszych wspólnie z rodzicami.

Mamo i Tato:

W przedszkolu dokonano podsumowania wstępnej obserwacji oraz diagnozy   w grupie dzieci 6-letnich. Nauczyciele starają się na bieżąco przekazywać ważne informacje o postępach i zachowaniu dziecka. Zawsze mogą Państwo poprosić o osobisty kontakt z nauczycielem lub umówić się na konkretny termin konsultacji. Jesteśmy zawsze otwarci na potrzeby Państwa i  Waszych dzieci.

Dyrektor i nauczyciele

Przedszkola nr 5 im. Marii Konopnickiej

w Myszkowie

• KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ULUBIONY MIŚ"

• DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH BRAŁY UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM "MÓJ ULUBIONY MIŚ". Z KAŻDEJ GRUPY WYBRANO TRZY NAJLEPSZE PRACE, KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W FINAŁOWYM KONKURSIE. 25.11.2021R. - W DNIU PLUSZOWEGO MISIA KONKURS ZOSTAŁ ROZTRZYGNIĘTY. KOMISJA KONKURSOWA MIAŁA BARDZO TRUDNE ZADANIE... JEDNAK DOKONANO WYBORU I PRZYZNANO MIEJSCA:

W KATEGORII 3-4 LATKI

I - MIEJSCE - MARIA SKORUPA (GRUPA "ŻABKI")

II - MIEJSCE - FRANCISZEK TOMZIK (GRUPA "MOTYLKI")

III - MIEJSCE - ANTONINA KOTYL (GRUPA "JAGÓDKI")

W KATEGORII 5-6 LATKI

I - MIEJSCE - LILIANA KLIMAS (GRUPA "SŁONECZKA")

II - MIEJSCE - SARA UJEJSKA (GRUPA "JABŁUSZKA")

III - MIEJSCE - ZUZANNA MALCZEWSKA  (GRUPA "KRASNOLUDKI")

ZWYCIĘZCY OTRZYMALI NAGRODY A WSZYSCY UCZESTNICY PAMIĄTKOWE DYPLOMY I DROBNE UPOMINKI. GRATULUJEMY PLASTYCZNYCH TALENTÓW I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W dniu 25 listopada przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszym przedszkolu, wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych z tej okazji. Były tańce, zagadki, konkursy. Miłą niespodzianką cieszyła sie wystawa misiów wykonanych wspólnie z rodzicami.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

•  5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W nowoczesnym świecie, w dobie wszechobecnego Internetu szczególnie warto przypominać dzieciom dawne klasyczne bajki i baśnie ponieważ coraz częściej wypierane są one przez bajki współczesne. W NASZYM PRZEDSZKOLU dzieci miały okazję przebrać się w różne znane postacie bajkowe. Były zabawy, konkursy i wspólna zabawa.

• MIĘDZYNARODOWY PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA PSYCHICZNEGO „PRZYJACIELE  ZIPPIEGO”

• Nasze przedszkole realizuje międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego „PRZYJACIELE ZIPPIEGO” , który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Program został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie                                         z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować w przyszłości.

Program „Przyjaciele Zippiego” uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Jest to jedyny program, w którym               z małymi dziećmi rozmawia się na temat śmierci i uczuć, jakie towarzyszą nam w sytuacji utraty kogoś bliskiego.

Realizując zajęcia, nie mówimy dzieciom, co mają robić ani: „To rozwiązanie jest dobre,                                      a tamto złe”Natomiast zachęcamy do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach.

Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i  jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile.